Eyüboğlu Yaz Okulu programımız öğrencilerin sağlık, mutluluk ve güvenliği esas alınarak hazırlanır ve akademik, sosyal ve sportif açıdan gelişmelerini ve hoşça vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilir. ( Herhangi bir akademik veya spor branşında ihtisas verme taahhüdünü taşımaz).

Hafta içi 09.00 - 16.45 saatleri arasında faaliyet gösteren Eyüboğlu Yaz Okulu, 2 dönem halinde planlanmıştır. 1. Dönem, 3 - 21 Temmuz 2023, 2. Dönem 24 Temmuz - 11 Ağustos 2023 tarihlerinde gerçekleşir. İsteyenler her iki döneme de katılabilirler.

Hazırlık ve 1. Sınıf öğrencilerinin gelişim seviyelerine uygun olarak düzenlenen program, Bilim Haftası, Sahne Sanatları Haftası, Görsel Sanatlar Haftası ve Teknoloji Haftası olmak üzere öğrencilere her hafta farklı bir tema sunar. Her haftaya ait tema kapsamında o hafta boyunca öğrenciler, seçtikleri iki farklı branşa katılım sağlarlar. Her iki branş için de öğrenciler kendilerine sunulan tercihlerden üç tanesini seçer ve kontenjan doğrultusunda bu üç tercihten bir tanesine yerleşir. Tüm öğrenciler, her gün yüzme ve dönemlik olarak seçtikleri bir spor aktivitesine katılırlar.

Okula kendi imkanları veya okul servisleriyle gelen öğrenciler, güne müzik eşliğinde sabah sporu ile başlar, sabah kahvaltısının ardından kendilerine verilen program doğrultusunda spor, bahçe aktiviteleri, yüzme ve diğer etkinliklere katılırlar. Öğle yemeğinden sonra da devam eden program ikindi kahvaltısının ardından sona erer.

Yaz okulu etkinlikleri her hafta veli bültenleri ile öğrencilerin aileleriyle paylaşılır. Yaz okulunun her döneminin son gününde (21 Temmuz - 11 Ağustos) öğrenciler kısa bir tören ile yaz okulu katılım sertifikalarını alırlar. 5 yaş ve üzeri öğrencilerimize spor, bilim, sahne sanatları, görsel sanatlar ve teknoloji alanlarında tercih yapabilecekleri seçenekler sunulmuştur. Başvuru formu doldurulurken öğrencilere üç tercih alanı sunulur ve tercihlerden birine yerleştirilir.

Başvuru için tıklayınız.

Örnek: Sahne Sanatları alanından üç ayrı tercihte bulunan öğrenicimiz bunlardan sadece birine yerleştirilecektir.

 • Eyüboğlu Yaz Okulu hafta içi 09.00 – 16.45 saatleri arasında faaliyet gösterir.
 • Eyüboğlu Yaz Okuluna katılan öğrencilerin aileleri, kurumun belirlediği kurallara uymayı kabul eder.
 • Eyüboğlu Yaz Okuluna katılan öğrenciler kampüse gelirken şahsi ve değerli eşyalarını getirmemelidirler. Öğrencilerin cep telefonu, tablet veya diğer elektronik oyun cihazlarını kullanmalarına izin verilmez.

Katılım Koşulları

 • Eyüboğlu Yaz Okuluna kayıtları kontenjan dahilindedir. Katılan öğrenci sayısının belirlenen kontenjanın altında olması durumunda yaz okulu açılmaz.
 • Eyüboğlu Yaz Okulu için kayıtlar, ilan edilen süre içerisinde ve belirlenen ödeme şartlarına göre yapılır. İlan edilen ödeme şeklinden başka bir ödeme şekli kabul edilmez.
 • Kayıt kabul önceliği başvuru sırasına göre yapılır.
 • Öğrenciye ait; ‘’Spor yapmasında sakınca yoktur’’ ifadesi yer alan sağlık raporunun ve aşı kartı fotokopisinin yaz okulu sorumlusuna ilk gün teslim edilmesi gereklidir.
 • Eyüboğlu Yaz Okuluna katılan öğrencilerin gün içinde okuldan alınması için velinin yazılı onayı şarttır.
 • Eyüboğlu Yaz Okulu başlamadan 1 hafta öncesine kadar yapılan iptallerde ödenen ücretin %25’i kesilir. Bu tarihten sonra yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz.
 • Ücretlere sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı, okul tarafından verilen malzemeler ve KDV dahildir.

Eyüboğlu Yaz Okulu çalışanları öğrencilerle çalışma deneyimine sahip ve çocuklarla çalışmayı seven öğretmenlerden oluşur. Faaliyetler, alanlarında uzman eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilir ve her yaş grubuna yardımcı öğretmenlerimiz destek verir. Kampüslerimizde ayrıca, yaz okulunun genel akışından sorumlu bir koordinatörümüz de bulunmaktadır.

İletişim bilgileri için tıklayınız.

Eyüboğlu Yaz Okulu yüzme derslerinde öğrenciler yüzme seviyelerine göre gruplara (Deniz Yıldızları, Deniz Kaplumbağaları, Yengeçler ve Yunuslar) ayrılırlar.

Profesyonel yüzme eğitmenleri eşliğinde seviyelerine uygun olarak suda durma, serbest, sırt üstü, kurbağalama ve kelebek yüzme stillerinin eğitimini alırlar. Derslerde gruplarına uygun havuz materyalleriyle (ayak tahtası, el tahtası, makarna vb.) desteklenirler.

Öğrenciler gruplarındaki ilerlemelerine bağlı olarak bir üst gruba geçerler.

Öğrencilerimizin Yaz Okulu süresince yanlarında bulundurmaları gereken malzemeler aşağıda belirtilmiştir. Eşyaların kaybolmasını ve karışmasını önlemek amacıyla bütün eşyalara isim-soyadı yazılması önemle rica olunur. Öğrencilerimizin malzemeleri kendilerine ait dolaplarda muhafaza edilir.

 • Eyüboğlu Yaz Okuluna katılan tüm öğrencilere çanta, şapka ve t-shirt kurumumuz tarafından verilecektir. Öğrencilerimizin yaz okulu süresince bunları kullanmaları beklenmektedir.
 • Mayo (Öğrencilerimizin çantaları ile her gün eve gönderilecektir.)
 • Terlik
 • Havlu veya bornoz (Öğrencilerimizin çantaları ile her gün eve gönderilecektir.)
 • Bone
 • Havuz Gözlüğü (İsteğe bağlı)
 • Spor ayakkabı
 • Tenis Raketi (Tenis dersi seçen öğrencilerimiz için)
 • Şort, t-shirt, çorap ve iç çamaşır (Yedek)

Yukarıdaki malzemelere ilave olarak öğle uykusu uyuyan anaokulu (3-4 yaş) öğrencilerinin getirmesi gerekenler:

 • Nevresim takımı ve yastık (Her Cuma günü eve gönderilecek ve Pazartesi günü getirilmesi istenecektir.)
 • Pijama (Her Cuma günü eve gönderilecek ve Pazartesi günü getirilmesi istenecektir.)

Yaz Okulu süresince öğrencilerimize kampüslerimize ulaşımları için servis hizmeti sağlanır. Kayıt sırasında belirterek servis hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Servis hizmetimizden yararlanmayacak öğrencilerimiz, başvuru formunda belirtilen kişi tarafından yaz okulu başlangıç saatinde görevlilere teslim edilir ve yaz okulu bitiş saatinde görevlilerden teslim alınırlar.
 • Servise kayıtlı olan öğrencilerin çeşitli nedenlerden dolayı servisi kullanmamaları durumunda servis sürücüsüne ve Eyüboğlu Yaz Okulu koordinatörüne haber vermeleri gerekmektedir. Haber verilmemesi, öğrencilerimizin kampüslerimize ulaşım programında gecikmelere ve/veya aksaklıklara neden olmaktadır.
 • Servis güzergahları ve servis ücreti ile ilgili olarak aşağıda bilgileri verilen personelimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

ÇAMLICA KAMPÜSÜ SERVİS HİZMETLERİ SORUMLUSU
FATİH İMİR - fatih.imir@eyuboglu.k12.tr
0216 522 12 12 / Dahili 4007

KEMERBURGAZ KAMPÜSÜ SERVİS HİZMETLERİ SORUMLUSU
AYSUN YANIKOĞLU - aysun.yanikoglu@eyuboglu.k12.tr
0216 522 12 72 / Dahili 2321

Yaz Okulu başlangıç saati 09.00 ve bitiş saati 16.45’tir. Velilerimiz en erken 08.30 itibariyle öğrencileri kampüslerimizde bulunan öğretmenlerimize teslim edebilirler.

Öğrencilerin gün içindeki geç gelme ya da erken alınma, anne-baba haricindeki kişilere teslim edilmesi gibi durumlarda Eyüboğlu Yaz Okulu koordinatörlerine bilgi verilmesi ve anne-baba haricinde teslim edilecek kişilerin yanlarında kimlik belgelerini göstermeleri zorunludur.

09.00 – 16.45 saatleri arasında faaliyet gösteren yaz okulumuzda öğrencilerimiz 09.30 saatinde sabah kahvaltısı, 12.30 öğle yemeği ve 16.30 saatinde ikindi atıştırmalığı olmak üzere üç öğün beslenir. Bu yemek hizmeti SOFRA GRUP tarafından sağlanır. Menülerimiz Compass Group’un sadece eğitim kurumlarında uyguladığı YE ÖĞREN YAŞA (EAT LIVE LEARN) programına uyarlanarak öğrencilerimize sunulur.

Günlük yemek listelerimiz için tıklayınız.

Acil durumlarda ilk müdahale sağlık ekibimiz tarafından yapılır. Gerekli durumlarda veli bilgilendirilerek öğrenci en yakın sağlık merkezine sevk edilir.

Tıbbi tedavi gören ve gün içinde ilaç alması gereken öğrencilerin rahatsızlığı ve kullanmaları gereken ilaçla ilgili gerekli belge ve bilgileri Eyüboğlu Yaz Okulu koordinatörüne yazılı olarak iletmeleri şarttır.

Kayıt formuna ulaşmak için tıklayınız.

Eyüboğlu Yaz Okulu için kayıtlar, ilan edilen süre içerisinde ve belirlenen ödeme şartlarına göre yapılır. İlan edilen ödeme şeklinden başka bir ödeme şekli kabul edilmez.

Eyüboğlu Yaz Okulu başlamadan 1 hafta öncesine kadar yapılan iptallerde ödenen ücretin %25’i kesilir. Bu tarihten sonra yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Ödeme bilgileri için tıklayınız.